ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
ГРЦИЈА - ХОТЕЛИ
Hotel Alexandros Palace 5* - Ouranopolis
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Alexandros Palace Hotel & Suites 5* – е сместен во пријатно опкружување, на полуостров Атос, во областа Трипити, на 2 km oд Неа Рода и 5 km oд Уранополи. Комплексот се состои од 7 двокатни и 2 трокатни згради, а се простира на територија од 7000 m2. Делумно е реновиран 2014 година. Нуди голем број комфорни соби, песочна плажа, ресторани, таверна, базени, интернет, конференциски услуги, детски клуб, Spa центар /внатрешен базен со џакузи/, спортски активности и анимација. Плажата е песочно-камчеста, а лежалките и чадорите се бесплатни, додека пешкирите за плажа се наплаќаат. Идеално е место за семеен одмор. 

 

Вкупно се 243 соби: Singles (~23 m2), Doubles GV/SV/PV (~25-27 m2), Junior Suites SV (~40 m2), Family Rooms GV/SV (~40 m2), Family Rooms Superior SV (~50 m2),  Family Rooms Executive SV (~60 m2), Suites Honeymoon (~45 m2). Во собите: клима, SAT TV, ТВ, Wi-Fi, мини фрижидер, сеф, фен, сет за кафе/чај, балкон.

  

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)