ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Белек
KAtegorija
Sueno Hotels Deluxe 5* - Belek
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

 

Положба:


Хотелот се наоѓа во областа Белек, 30км од аеродромот во Анталија.

 

Сместување:


Вкупен број на соби 426.

- Делукс соби 235 (45м2, една спална соба, една бања, соблекувална, макс 3+1 лица)

- Делукс соби инфинити 10 ( 45м2, една спална соба, една бања, соблекувална, директен пристап на базен 23м2 , макс 3+1 лица)

- Делукс суит 146 ( 70м2, една спална соба, дневна соба, две бањи и соблекувална макс 4+1 лица)

- Deluxe Sueno suit swim up 14 ( 70м2, една спална соба, еден дневна соба, соблекувална, две бањи, директен пристап на базен 30-38 м2, макс 4+1 лица

- Superior suit 8 (70м2, една спална соба, дневна соба,соблекувална, џакузи, макс 4+1 лица).

- Superior suit Exclusive 2 (100м2, две спални соби, една дневна, џакузи, две бањи, макс 5+1 лица)

- Superior Sueno suit 2 (100м2, две спални соби, дневна соба, две бањи, џакузи и директен пристап на базен 70м2, макс 5+1 лица)

- 5 соби за гости со посебни потреби

Сите соби се со купатило со када, фен, централна клима, телефон, тепих на под, мини бар.

(вода, безалкохолни пијалаци, пиво, вино, цедени сокови, јаткасти плодови, чоколадо, млеко, крекери, се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф, WI-FI, LCD TV со сателитска програма и музички канали, тераса.

 

 

Услуга:


Ultra All Inclusive: шведска маса, појадок, доцен појадок, ужина во утринските часови, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна ужина, ресторан за деца, слаткарница, сите локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, свежо цедени сокови, сладолед во текот на денот на повеќе локации, голема палета на вина во главниот ресторан. A’la Carte ресторан со резервација и доплата, Birdie Bar-Golf club, пијалаци кои не се на листа како на Премиум увозни пијалаци, стари вина, услуга во соба со доплата.

 

 

Содржини:


Главен ресторан на шведска маса со диетално мени, детско мени, A’la Carte ресторани: Turkish, Teppenyaki & Asian, Thai, Mexican, Italian, Fish, Barbeque, 14 бара околу хотелскиот комплекс. Доктор, перална, пеглање, телефон, факс, компјутерски игри, фризер, rent a car, шопинг центар со доплата. WI – FI бесплатно.

 

 

Плажа:


Хотелска песочна плажа со лежалки, чадори, пешкири бесплатно. Приватни павилјони на плажа со претходна резервација и со доплата.

 

Спорт и забава:


Отворен и затворен базен за возрасни и деца, голем аква парк (со 10 лизгалици за возрасни, 8 за деца и 5 за бебиња), фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тенис, кошарка, одбојка на плажа, гимнастика, степ аеробик, пинг – понг.

Спортови на вода, билјард, куглање, компјутерски игри, голф клуб и курс за голф, спа центар, часови по нуркање, опрема за тенис и часови со доплата.

Забавна програма во текот на целиот ден и навечер, музика во живо, забава на плажа, шоу програма со гости од различни земји, турнири, кино на отворено.

Lollipop мини клуб за деца од 04-15 години, со специјален едукативен персонал, натпревари, кино и шоу за деца. Fun Fair и компјутерски игри со доплата. 

 

 

 

На следниот линк можете да пребарате и споредите цени за сите хотели од чартер програмата за Турција - Лето 2018:

 

 

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)