ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Лептокарија - 7 ноќевања
Vila Vula - Leptokarija - Leto 2022
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

 

Вила ВУЛА Лептокарија

 

Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера , местото располага со многубројни улици со продавници, шеталиште, долга песочна плажа.

 

Вила Вула е  лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија.На 10 минути  од центарот.

 

*Вилата е веке добра позната од лето  2021 година,   оваа вила  е изградена во 2020 година.Самата вила располага со три ,четири и пет  креветни студија кои дел се со странчен поглед на море.Сите студија се опремени со кујни ,тв,wi-fi ,тераси.

 

клима(доплата 5 евра)

 

Цени за наем на студио


-10% за резервации до 28.02.2022

 

 

 

 

 

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 

- За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин

- Доплата на туристичка такса -0,5 € на студио  од ноќ (се плаќа во агенција )

- Користењето на клима-уред-(5 евра на ден)

- WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 

–        За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)

–        За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра) 

–        Деца до 2 години бесплатно, без седиште

–         Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

–         За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

–         Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

–         За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

–         Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

–         Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

–        Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени

 

- Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

- Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

- Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на агенцијата.

 

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)