ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Скијатос
KAtegorija
Vila Vasilis - Skijatos
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Студијата „Vasilis" се наоѓаат во мирен дел од градот, каде што може да се одморите по целодневните прошетки и забава. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред (се доплаќа) и тераса.

 

 

 

 

 

Напомени и услови:

 

- Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари. 

 

- Цените се по лице за пакет аранжман од 7 или 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз на релација Скопје Волос (пристаниште) -Скопје, карта за траект Волос – Скијатос – Волос и трансфер до куќите.

  

- Дете до 12 години добива 50% попуст.

  

- Трето лице добива 20% попуст. 

  

- За аранжман со сопствен превоз се одбива 2.790мкд. (45 евра) за возрасни и 1.550мкд.(25 евра ) за деца до 12 години.

  

- Попустот за трето лице и деца важат само при сместување на минимум две возрасни лица во студио.

 

- Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 23.00 часот, состанок на групата во 22.30 часот (на паркингот спроти хотел “Холидеј Ин”), аранжманот започнува следниот ден.

 

- Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од Волос  до Скијатос и обратно, агенцијата организатор го задржува правото на промена на програмата.

 

- Автобуски превоз без аранжман по лице:

- Возрасни 6.820мкд. (110 евра)

- Деца до 12 години 4.030мкд. (65 евра)

 

- За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

 

- Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавремено напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

  

- Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

  

- Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман. 

  

-  Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.atlantikturs.com) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, за овој аранжман не можеме да гарантираме сместување во прецизно одредена соба од објавените.

  

- Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 

  

- За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 

 - Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 

 - Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 

 - Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

 - Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА Атлантик Турс и на самата агенција.

 

- За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)