ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Калитеа - 7 ноќевања
Vila Meropi - Kalitea - Leto 2022
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

 

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила.  Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.

 

Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.

 

 

GPS Координати: 40°4’31”N,23°26’52”E

 

 

 

 

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

 

 

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст, во евра. Плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62 мкд

 

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

 

 

Првите две и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2022, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2022

 

 

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 

- Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

- Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице

- Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице

- Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

- Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

- Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 

- Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице

- Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице

- Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице

- Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур

- Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице

- Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп

 

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)

* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ

 

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)