ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2019 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Аспровалта
Vila Leona | Asprovalta - Leto 2019 - Atlantik Turs
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Вила Леона се наоѓа на 30 метри од прекрасната песочна плажа во Аспровалта. Вилата има еден дуплекс апартман, едно двокреветно и едно трокреветно студио. Секое студио е комплетно опремено со кујна , тоалет , балкон , тв, интернет и климата е вклучена во цената.

 

 

-10% за резервации до 31.03.2019, Early Booking

 

 

 

НАПОМЕНА:

 

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице плаќаат само 35 евра

–  Цените за 10 ноќи/ 11 дена (без*), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  Во дуплекс апартман  плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице плаќаат само 35 евра

–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.

 

 

Цените кои се на промоција се со пресметан попуст и не се одбива за сопствен превоз

 

–  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

–  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

–  Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.

 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (со*), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

 

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute или Happy day понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената

 

Туристичка такса 0,5 евра по студио од ден се наплаќа  во агенцијата .

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)