ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Кефалонија
KAtegorija
Vila Kappatos | Kefalonia - Leto 2018
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Vila Kappatos се наоѓа во Ласси, близу до главниот град на островот Кефалонија-Аргостоли, во непосредна близина на плажата Makris Gialos (900m) и Platis Gialos (1 km). Малиот рај на Земјата, како го нарекуваат жителите се наоѓа нда главниот пат, на 700 метри од градската песочна плажа и на само 100 метри од најблиските продавници. Од Аргостоли е оддалечена 3.5 км, а од аеродромот 2.5 км. Во нашата понуда имаме двокреветни студија и четирикреветни дуплекс апартмани. Четирикреветните дуплекс апартмани се со две спални соби и кујна. Во секоја соба има по еден француски кревет или два стандардни кревети. Сите сместувачки капацитети се коплетно опремени: купатило, тераса со гарнитура за седење, кујна која е наменета за подготовка на полесни оброци ( фрижидер, мини електричен шпорет, садови за јадење), комарници, WiFi (со слаб сигнал), SAT TV, телефон, сеф. Сите сместувачки капацитети се климатизирани (користењето на климата е вклучено во цената). Постелнината се менува на секои 5 дена, крпите се менуваат на секои 3 дена, а апартманите се чистат на седмиот ден од престојот. Vila Kappatos е опкружена со зеленило и има преубав двор со детско игралиште, како и место за подготвување скара. На само 100 метри од вилата има автобусла постојка. Доколку барате мир за време на својот одмор, тука дефинитивно ќе го најдете.

  

Локација на објектот

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)