ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Врахос
Vila Irini - Vrahos - Leto 2022
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Вила Ирини се наоѓа на самата плажа и нуди сѐ што може апартманското сместување да
понуди. Вилата има сопствена плажа, базен, паркинг, бар, катче за деца, wi-fi…
Оваа вила располага со просторни четворокреветни студија и едноспален апартман за 4 до 5 лица.
Сите студија и едноспално апартмани се опремени со кујна, клима ( 4еур на ден се плаќа на лице место), TV, тоалет, wi fi и балкон.
Вилата има сопствена плажа, за секоја соба има бесплатно 1 чадор и 4 лежалки бележани за гостите на Јк Травел.

 

Студио (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечно легло + голема софа на спуштање,
со капацитет за 4 лица + 1 дете до 6год (спие со родители)

 

Едноспален апартман (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечен, и една просторија
т.е кујна во која има една голема софа на спуштање, со капацитет за 4 возр + 1 дете)

 

 

 

Вила Ирини се наоѓа на самата плажа и нуди сe што може апартманското сместување да
понуди. Вилата има сопствена плажа, базен, паркинг, бар, катче за деца, wi-fi… Оваа вила располага со просторни четворокреветни студија и едноспален апартман за 4 до 5 лица. Сите студија и едноспални апартмани се опремени со кујна, клима ( 4еур на ден се плаќа на лице место), TV, тоалет, wi fi и балкон. Вилата има сопствена плажа, за секоја соба има бесплатно 1 чадор и 4 лежалки обележани за нашите туристи.

 

 

Студио (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечно легло + голема софа на спуштање,
со капацитет за 4 лица + 1 дете до 6год (спие со родители)

 

Едноспален апартман (една просторија со еден дупли кревет + 1 единечен, и една просторија
т.е кујна во која има една голема софа на спуштање, со капацитет за 4 возр + 1 дете)

 

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

 

 

 

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата. Првите два и последниот термин се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

 

 

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

 

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

 

 

 

 

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

 

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 

 

 

Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице

Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице

Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 

 

 

- Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
- Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
- Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
- Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
- Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
- Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
- Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

 

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

 

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ

 

 

 

 

Време на поаѓање за Врахос:

 

 

- 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

- 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

- 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

- 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

- 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
- 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

- 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

- 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

- 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

- 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

 

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)