ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2019 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Лименас
Vila Effi | Tasos - Limenas - Leto 2018
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Vila Effi`s Garden се наоѓа во мирниот дел на Лименас. Се наоѓа на 700 метри од центарот на градот и на 500 метри од градската плажа. Убав, семеен објект со голем двор во кој има базен за возрасни и за деца со лежалки и чадори кои се бесплатни за гостите, како и мини игралиште за најмладите. Во состав на дворот има бар со гарнитура за седење и LCD TV, како и простор за подготовка на скара. Во понудата имаме дванаесет сместувачки капацитети кои се наоѓаат на приземје, на високо приземје и на спрат. Четирикреветното студио се наоѓа на прв спрат, опремено е со два стандардни кревети и кревет на развлекување. Четирикреветните апартмани се наоѓаат на високо приземје и на прв спрат, имаат спална соба во која се наоѓа еден француски кревет или два стандарни кревети и дневна соба во која има кауч на развлекување. На вториот спрат од вилата има петкреветен дуплекс: во дневната има кауч на развлекување, во едната соба има француски кревет додека во другата спална соба има три стандардни кревети. На приземјето се наоѓаат петкреветните дуплекси. Секој од нив има сопствен простор адаптиран за тераса со гарнитура за седење. Во секоја спална соба има по два стандардни кревети, а во дневната има кауч на развлекување. Сите сместувачки капацитети се опремени со со мини кујна која е наменета за подготовка на лесни оброци   (фрижидер, мини електричен шпорет, садови за јадење беа садови за подготвување храна), купатило со фен, TV, Wi-Fi со слаб сигнал, клима уред чие користење е вклучено во цената, фен, сеф чие користење не се доплаќа, тераса со гарнитура за седење и чадори. Во собите има крпите кои заедно со  постелнината се менуваат на секои пет дена, а чистењето е секојдневно. Во дворот има туш и тоалет за последниот ден од престојот. Преубавото зелено опкружување на вилата и љубезните домаќини ќе ви го направат престојот во вилата пријатен и релаксирачки.

 

-10% попуст за целосна уплата до 01.03.2019 

 

Цените се изразени во евра и се однесуваат за наем на студио/апартман за престој од 11 дена/10 ноќи.

Плаќање исклучиво во денарска противвредност 1 еур = 62 ден.

 

 

ЛЕГЕНДА:

1/2 Стд – двокреветно студио;

1/2 Апп – двокреветен апартман;

1/2 Мез – двокреветен апартман, на две нивоа, тип – мезонет;

1/2+1 Стд – двокреветно студио со помошен лежај;

1/2+С Стд – двокреветно студио со софа за спиење;

1/3 Стд – трокреветно студио;

1/3 Мез - трокреветен апартман, на две нивоа, тип – мезонет;

1/3 Апп – трокреветен апартман;

1/3+1 Стд – Трокреветно студио со помошен кревет;

1/3+1 Апп – трокреветен апартман со помошен лежај;

1/4 Апп – Четворокреветен апартман;

1/4 Мез – Четворокреветен мезонет

1/5 Дуплекс – петокреветен дуплекс апартман на приземје

1/5+К Дуплекс – петокреветен дуплекс апартман со лежај

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)