ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Неа Флогита
Vila Bouzalis | Nea Flogita - Leto 2024 - Sopstven zakup
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници,таверни, ресторани, а токму тука е и најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите.

Вилата Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето.

Вилата располага со апартмани со најразлична големина кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има

паркинг простор.

 

Локација на објектот

 

-15% Попуст за целосна уплата заклучно со 25.12.2023

 

 

 

Фотографии од соби и плажи

Градска плажа - Неа Флогита Апартман бр. 8 - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман бр. 9 (поглед море) - Вила Bouzalis - Неа Флогита Студио бр. 10 - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман бр. 12 (без поглед) - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман бр. 13 - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман бр.15 - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман бр. 16 - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман бр. 19 - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман (дуплекс) бр. 24 - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман (дуплекс) бр. 28 (поглед море) - Вила Bouzalis - Неа Флогита Апартман бр. 29 - Вила Bouzalis - Неа Флогита
Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)