ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2019 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
8. Март - 2019
ОСМИ МАРТ ВО ЗЛАТИБОР СО КОНЦЕРТ НА СЕВЕРИНА
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

ОСМИ МАРТ ВО ЗЛАТИБОР

 (Сирогојно и Дрвенград)

 

(07.03.2019 – 10.03.2019)

 

 *** СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА ***

 

 

*****

 


ПОЧИТУВАНИ, ЗА ОВОЈ АРАНЖМАН НЕМА ПОВЕЌЕ СЛОБОДНИ МЕСТА. КЛИНЕТЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ХОТЕЛ "CIGOTA" 3*

 

 

 

*****

 

 

 

 

- ВКЛУЧЕНА ВЛЕЗНИЦА ЗА КОНЦЕРОТ НА СЕВЕРИНА

 

- ВКЛУЧЕНА СВЕЧЕНА ВЕЧЕРА СО МУЗИКА ВО ЖИВО

 

 

 

Прв ден: 07.03.2019 (четврток)

21:00 часот заминување на групата од Кавадарци и во 23:00 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори.

 

Втор ден: 08.03.2019 (петок)

Пристигнување во Златибор во утринските часови. Сместување во хотел „Wai Tai“ 3*** (www.stczlatibor.rs) (Објектот е регистриран како спортско-туристички центар и се наоѓа веднаш до Кралските Конаци, во непосредна близина на центарот во Златибор и на само стотина метри од езерото. Сместувањето е во economy rooms). Слободно време за индивидуални активности и за уживање во убавините на Златибор. Вечерта, прослава на празникот 8. Март во салата на спортскиот центар „Wai Tai“ со концерот на хрватската поп ѕвезда Северина. Ноќевање.

 

Трет ден: 09.03.2019 (сабота)

Појадок. Потоа организирано заминување со локален туристички водич на целодневен излет во етно селата  Сирогојно и Дрвенград. Разгледување на единствениот Музеј под отворено небо каде има педесетина оригинални златиборски  куќи-брвнари во кои се изложени околу 2000 експонати по кои селото Сирогојно е познато во светот. Пауза за кафе и закуска во еден од рестораните во Сирогојно. Потоа  продолжуваме кон Дрвенград - етно селото на Меќавник изградено од познатиот филмски режисер Емир Костурица за потребите на снимањето на филмот „Животот е чудо“. Селото има галерија на слики,  библиотека, кино, слаткарница со домашни колачи и природни сокови кои  носат имиња на познати личности... Враќање во Златибор во попладневните часови. Вечерта, свечена празнична вечера со музика во живо во ресторанот на хотелот. Ноќевање.

 

Четврти  ден: 10.03.2019 (недела)

Појадок. Шопинг на прочуениот пазар кој изобилува со домашни производи од ова поднебје...Околу пладне заминување на групата кон Македонија. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

                                                                     

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ.........99 евра (6.140 денари)

(плаќање во денарска противвредност)

 

 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

 

- Превоз со туристички автобус

- Две ноќевања со појадок  во хотелот  „Wai Tai“ 3*  во Златибор

- Влезница за концертот на Северина во спортската сала на хотелот

- Свечена вечера со музика во живо во ресторанот на хотелот

- Туристичка такса

      - Организација и придружник на патувањето

 

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

 

- Посета на Сирогојно и Дрвенград со вклучени влезници  – 15 евра

- Патничко осигурување

 

 

НАПОМЕНА: За реализација на патувањето потребни се минимум 40 патници

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)