ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Будва
KAtegorija
Лето 2018 - БУДВА
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

 Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град со својата архитектура привлекува илјадници туристи, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св.Стефан...) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете!

 

 

10 дена / 9 ноќевања + автобуски превоз

 

 

 

Поаѓањето е ден однапред од дадените термини: 18.06., 27.06., 06.07.... од Скопје во 23.30 часот

(Прилеп 20.30ч, Кавадарци 21.30ч, Неготино 21.45ч, Штип 21.00ч, Велес 22.00ч)

 

- Цените се изразени во евра по патник со вклучен автобуски превоз;

- Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1€ по патник дневно (за деца 2-12 год. 0,5 €)

- Деца од 2-12 год. со сопствен кревет 30% попуст;

- Деца од 2-12 год без сопствен кревет 50 % попуст;

 

I  категорија е соба со сопствено купатило;

II категорија две соби делат едно купатило;

 

- Доплата за еднокреветна соба е 70% од дадената цена за сместување;

- Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби на база 9 ноќевања и автобуски превоз;

- Вилите се оддалечени 300 - 800 метри од Словенска плажа;

 

ПАКЕТ ВО РЕСТОРАН: 9 ПОЛУПАНСИОНИ (ПОЈАДОК / ВЕЧЕРА)

ЦЕНА: 75 € (деца од 2-12 год. 37,5 €)

 

- Рестораните се наоѓаат во круг од 50 – 100 метри од сместувањето;

- За патување со сопствен превоз се одбива 10 евра по патник од цената;

 

Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност, по курс 62 денари.

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)