ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
8. Март
Истанбул 8-ми Март
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

ИСТАНБУЛ 8-ми Март

 

1 ден / 05.03 (четврток) МАКЕДОНИЈА – ИСТАНБУЛ

Состанок на групата и поаѓање од градовите:

Скопје во 15:00 ч.(Хотел Вип наспроти Саем) Велес,Кавадарци и Неготино .

Се патува преку граничен премин Богородица, Ноќно патување со попатни паузи.

 

 

2 ден / 06.03. ( петок ) ИСТАНБУЛ

 

Пристигнување во предпладневните часови , сместување во хотел. Хотелот се наоѓа во областа Лалели, по сместувањето со локален водич го започнуваме пешачкиот разглед со посета на: Хиподромот -плоштад (кој некогаш служел за коњски трки), Сината Џамија (изградена од познатиот Мехмед Ага и единствената џамија во Истанбул и Турција која има шест минариња),

Аја Софија ( најпрво црква на Светата мудрост градена во времето на византискиот цар, по освојување на градот од Мехмед освојувачот ја претвара во џамија за денес да биде музеј и една од најпосетуваните атракции во Истанбул), Палатата Топ Капи – (музејот каде се наоѓа мечот на пророкот Мухамед и административен центар на Османлиската Империја во која турските султани живееле со векови и буквално представува град во град). слободни активности.можност за шопинг во Капали Чаршија и слободни активности.- - Ноќевање

 

 

3 ден / 07.03(сабота ) ИСТАНБУЛ

 

После појадокот со локален водич панорамски разглед на градот.Посета на Вселенската Патриаршија, прошетка на плоштадот Таксим .Незаборавното крстарење по Босфорот, факултативен разглед на прекрасната палата Долма Бахче со раскошната внатрешност и зелените паркови кој ги нуди и кој ќе ви останат во сеќавање)

Факултативна посета на Miniaturk (овде може да ја видиме Турција во мало најпознатите градби во минијатурно издание прекрасно место за добри фотографии.слободни активности.

Факултативна вечера 3 часовно ноќно крстарење со музичка програма, јадење и неограничено безалкохолно и алкохолно пиењеНоќевање.

 

 

4 ден / 08.03. (недела) ИСТАНБУЛ

 

Појадок и одјавување од хотелот. За крај посета на трговскиот центар FORUM во кој се наоѓа еден од најголемите подземни аквариуми Turkuazzoo. Поаѓање за Македонија, ноќно возење преку Грција со попатни паузи.

 

 

5. ден / 09.03. (поеделник ) МАКЕДОНИЈА

 

Пристигнување во пладневните часови.

 

 

 Цена на аранжманот со попуст до 29.02.20205.580мкд 

 РЕДОВНА ЦЕНА Е 6.500мкд

 

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 

 

- превоз на наведената релација со високо туристички автобус;

 

панорамски разглед на Истанбул со локален водич .
- 2 ноќевања со појадок во 
4* во Истанбул 
- посета на 
Хиподромот ;
- посета на
 Сината Џамија 
- професионален туристички придружник;
- организација и реализација на патувањето.

 

  

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 

 

традиционална турска вечера – 40€ ( 3 часовно ноќно крстарење со музичка програма, јадење и неограничено безалкохолно и алкохолно пиење)

 

-крстарење со брод по Босфор - 20€;
- посета на 
Долма Бахче Сарај(превоз | влезница | локален водич) – 25€- -посета на Аја Софија  (влезница, аудио сет (слушалки), локален водич) - 17€
- посета на 
Топ Капи Палатата (влезница, локален водич) - 17€;
- посета на Miniaturk
  (влезница,превоз, локален водич) - 10€;
- посета на Аквариумот 
Turkuazoo превоз | влезница) – 20€;
- здравствено патничко осигурување (задолжително) - 
200мкд.

  

  

 

Напомена:

 

- За реализација на аранжманот потребен е мининум од 40 патници;

- Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот нај доцна 7 дена пред поаѓање;
- Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите;
- Доколку е потребно, организаторот го задржува правото за промена на програмата;
- Пасошот мора да има важност минимум 180 дена од датумот на завршувањето на аранжманот;
- Уплата исклучиво во денари. 

 

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)