ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Сандански
Inter Hotel 4* - Sandanski - 2020
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Важна информација: Поради редовно чистење и профилактика, внатрешниот и надворешниот базен нема да работа за 17.02.2020 и 18.02.2020. Термалниот надворешен базен ќе биде во функција

 

 

 

Цените се валидни за сместување во период од 01.02-31.01.2021
Не се валидни за празници, вклучувајќи ги следниве периоди:

 

- 17.04-20.04.2020 Пакет Велигден

- 11.04-20.04.2020 Пакет пролетен распуст

- 24.05-25.04.2020 Пакет 24ти Мај

- 06.09-07.09.2020 Пакет 6ти Септември

- 24.12-27.12.2020 Пакет Божиќ

- 29.12-02.01.2021 Пакет Нова Година

 

 

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ:

 

 

Напомена: во двокреветна соба со отделни легла има можност да се додаде само бебешко креветче, нема можност за дополнително легло

 

 

Цените се во евра за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 

- Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)

- Користење на сауна, парна бања, фитнес центар

- Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)

- Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,

- Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С

- Лежалка и пешкир покрај базените

- Безжичен интернет во целиот хотел

- Паркинг

- Сеф на рецепција

Детско катче со аниматор

Туристичка такса

 

 

НАПОМЕНА!


Хотелот не прима домашни миленици


Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

 

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

 

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)

Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

 

- За  валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

- Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

- Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали.  Промена на име и термин помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

- Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

- Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

- Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.

- Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од  30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

- Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч. За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)