ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Србија
Хотел Nataly Spa 3* - Соко Бања
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

СОКО БАЊА - СРБИЈА

 

ХОТЕЛ Nataly Spa 3*** и Konak Nataly 4****

 

Хотелот „Nataly Spa“ се наоѓа во срцето на Сокобања, оддалечен само 100 метри од прочуеното мермерно шеталиште. Содржи 14 луксузно опремени апартмани во објектот А и четири апартмани во објектот B – Konak Nataly Spa. Хотелот располага со модерен спа центар, базен, соби за масажа и ресторан каде се служи појадок и вечера и ala carte оброци. Ресторанот е опремен со видео бим и проектор, така што може да ги задоволи потребите на гостите за презентација за време на семинарите. Сите услуги им се достапни на гостите секој ден од 09-21 часот. Користењето на Спа центарот е ограничено на 90 минути во текот на еден ден по лице. Неопходно е терминот за користење на Спа центарот да го резервирате на рецепција, исто како и услугите за масажа. Децата помлади од 12 години мора задолжително да бидат под надзор на родител или старател.

 

 

 

 

Напомена: Сместувањето во Konak Nataly  е во стандардни апартмани.

 

Цените се изразени по лице од ден според категоријата на апартманот и видот на услугата.

 

 

Во цената е вклучено:

 

- Ноќевање со појадок или полупансион

- Туристичка такса

- Целодневно користење на базенот

- Користење на спа центарот: сауна, парно купатило, џакузи, солена соба, тропски туш, тепидариум, кнејп клупа

- WI-FI

- Паркинг

- Клима уред

- Деца до 5 години за услугата ноќевање со појадок во придружба на две возрасни лица се гратис, делат кревет заедно со возрасните и плаќаат само осигурување 10 динари дневно.

- За услугата полупансион деца од 0-3 години се гратис, деца од 3-5 години имаат гратис сместување и појадок, доплата за вечера 3 евра.

- Деца од 5-12 години имаат 50 % попуст, имаат сопствен кревет и храна во зависност од избраната услуга

- Доколку во еден апартман престојуваат едно возрасно лице и едно дете до 5 години, се наплаќа по ценовникот за едно возрасно лице во зависност од избраната услуга.

- Доколку сакате да имате доцна одјава од хотелот до 15 часот, доплаќате 13 евра (услугата можете да ја користите доколку во моментот има слободни капацитети во хотелот)

- Во цената не е пресметана услугата масажа. Истата се наплаќа по важечкиот ценовник во спа центарот.

 

 

Плаќање исклучиво  во денарска противвредност по курс 1€= 62 денари

 

 

Информации, резервации и уплата:

 

 

ТА„Атлантик Турс“ Кавадарци

телефон/факс:043/ 420 885 ; 412 885; 413 885

ТА „Атлантик Турс“ Скопје

телефон/факс: 02/ 3109 825 ; 3109  826


Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)