ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2019 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
ХОТЕЛИ - ГРЦИЈА
Hotel Koviou Holiday Village 3* - Nikiti - Leto 2019
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситонија на 5Km од Никити и 13km од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250m. Хотелот располага со 1/3+1 (максимален капацитет е 3 возрасни и дете до 12 години) стандард соби, опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни. Собите се наоѓаат во блок B.

 

 

 

НАПОМЕНА:

 

 Цените се дадени по лице за 7 ноќи со појадок и вечера, без превоз;

-  Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса;

-  Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса;

-  Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд;

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Сместувањето во собите е после 14:00 по локално време, истите се напуштаат во 10:00 по локално време;

-  Клима и Wi-Fi - БЕСПЛАТНО!

-  Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија/. Превозот ги остава/зема патниците пред хотелот;

 

 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

- Прво и второ дете до 12 год. со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

- Третo возрасно лице над 12 год.  50% попуст;

- Доплата за туристичка такса 1.5€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);

Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год.; деца до 2 год. - бесплатно (без седиште); (прва смена 26.05 нема превоз (на барање за дата 26.05));

- Доплата за туристичка такса - 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа во објектот);

- Доплата за патничко осигурување.

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)