ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Хотели цени по ден
KAtegorija
Хотел "Evrika" 4* - Сончев Брег
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Evrika Beach Club Hotel e модерен хотелски комплекс, лоциран на прва линија до плажа. Се наоѓа на северната страна на Сончев Брег. Хотелот зафаќа површина од 54.000м2 и нуди можности за одмор, рекреација и спорт, дневни и вечерни забавни содржини. Сигурност за пријатна и дружељубива атмосфера, гаранција за релаксирачки и незаборавен одмор во најатрактивниот бугарско црноморски ресорт – Сончев Брег.

Хотелот располага со 633 соби, од кои 461 се двокреветни стандардни соби со поглед кон парк, базен или море, 15 апартмани со поглед море или базен, 48 фамилијанри соби со поглед кон парк, 91 студио со поглед кон парк и 18 еднокреветни соби сите со поглед кон паркот.

 

Еvrika Beach Club Hotel работи искучиво на база All inclusive.

 

Сите хотелски соби и апартмани имаат екстремно стилски изглед, наместени со нов, модерен мебел. Распоредени се во четири хотелски блока. Поврзани се на најдобар функционален начин, така што овозможуваат максимум удобност и комфорт на своите гости и туристи.

Гостите имаат на располагање пет уникатни ресторани и пет егзотични барови (сите на база all inclusive), со богато мени од традиционални бугарски и азиски специјалитети, европски јадења надополнети со внимателно одбрани пијалоци.

*Пушењето е дозволено исклучиво во отворените зони на баровите на хотелот (Рејну Бар, Бар Салон и Лоби Бар).

Хотелот располага со мултифункционално спортско игралиште, вклучувајќи две отворени тениски игралишта и едно фудбалско игралиште. Веднаш до детското игралиште и во центарот на егзотична градина се наоѓаат две игралишта. На самата плажа пред хотелот има игралиште за одбојка, а за оние кои преферираат активно спортување во хотелот се наоѓа фитнес центар и сауна.

За најмалите туристи хотелот има аква парк во самиот двор градина на хотелот. Аква паркот има две одвоени зони: една за возрасни и една детска зона.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО (All Inclusive)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРOТИВВРЕДНОСТ ПО КУРС 1 ЕУР = 62 МКД

 

 

 

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур. 

 

Во цените е вклучено:

- Сите оброци и пијалоци од локално потекло, интернет, сеф во соба и паркинг доколку има слободни места.

- Пансионот почнува со ручек, завршува со појадок. Пријавување во хотел од 12-14ч локално време, одјавување до 11ч локално време и од хотел и од паркинг.

Бебешко креветче – бесплатно (но на барање)

 

Политика на отказ на резервација: 

До 30 дена пред пристигање – без пенали.

Од 30-14 дена пред пристигање- 1 ноќевање пенали

Помалку од 14 дена – 50% пенали, не појавување во хотел – 50% пенали.

 

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)