ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Србија
HOTEL „Čigota“ 3* - Златибор
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Čigota е референтна установа од областа на здравствениот туризам. Се наоѓа во Златибор на идеални 1000 метри надморска висина. Располага со 340 кревети и адекватен ресторански простор: главен ресторан со 370 места, ексклузивен ресторан Zlatiborsko Nebo со 150 места и аперитив бар со 90 места.

Čigota има иделни услови за богат рекреативен одмор (затворен базен 25m x 12,5m), фитнес сала, теретана и модерен spa&wellness центар (сауна, солена соба, хамам, руска купка, масажа, третмани за лице и тело).

 

 

09.01.2021 - 01.05.2021

 

 

 

Цената е по лице од ден и вклучува:

 

  - Ноќевањe со појадок или појадок и вечера

Користење на внатрешен базен и џакузи

 

 

Цената не вклучува:

 

- Туристичка такса – 130 динари по лице од ден,

 

- За деца до 7 години се плаќа само осигурување во висина од 10 динари по лице, за деца од 7-15 години туристичка такса 70 динари(се плаќа на рецепција во хотелот)

 

- Користење на спа центарот

- Превоз и патничко осигурување

 

 

Услови за сместување:

 

- Апартманот е наменет за сместување на три лица. Четврторо лице ја плаќа цената на помошниот кревет. Доколку во апартманот бидат смеснитни само две лица, цената се зголемува за 25%. Доколку биде сместено едно лице, цената се зголемува за 100 %

- Еднокреветна соба – 50% од цената за сместување во двокреветна соба

- За деца до 7 години сместувањети е бесплатно доколку детето биде сместно во двокреветна соба во заеднички кревет со возрасно лице

 

 

Плаќање исклучиво во денарска противвредност по курс 1€= 62 денари

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)