ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Банско
KAtegorija
Hot Springs Medical & Spa 4* - Бања
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

Добредојдовте во новиот дом на минералната вода... "Hot Springs Medical & Spa" е нов четириѕвезден хотел што се наоѓа на 5 километри од Банско во селото Бања, надалеку познато по минералните термални извори. Удобен, топол и уникатен планински хотел, елегантно проектиран и опремен со природни материјали- дрво и камен кои внесуваат конфор и декоративен акцент во сите соби и апартмани кои имаат поглед кон три планини или кон прекрасната борова шума...

Hot Springs Medical & Spa" е Спа хотел на годината: 
има отворен и затворен базен со хидромасажни млазеви со чиста минерална вода со температура од 36°проектирани со детски оддел, а во Spa & Wellness центарот има парна бања, солариум-Био сауна со 60 °C , фински сауни со 80 ° C и 90° C, турски хамам, солена соба, иглу и ледена фонтана. Составен дел на Spa & Wellness центарот е посебен ресторан за брза храна, каде гостите можат да влезат директно од базенот, сосема релаксирано да ручаат и да се вратат и повторно уживаат во благoдетите на топлата минерална вода.

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени со
TV со рамен екран и сателитски канали, сопствено купатило со туш или када со минерална вода, бањарки, влечки, крпи за базен... Хотелот има голем лоби бар, а доколку сакате да одмарате без придружба на Вашите деца, за нив ќе се грижи и ќе ги забавува обучен тим во Мини парти клубот. "Hot Springs Medical & Spa" има медицински персонал коj, користејќи ги лековитите својства на минералната вода може да Ви предложи програми за физиотерапија, рехабилитација, детокс програми, програми за слабеење и анти-стрес процедури. 

 

 

 

Цената е по лице од ден и вклучува:

 

  - Ноќевањe со појадок и вечера на шведска маса

 -Сместување според избраниот тип на соба

-Користење на внатрешен, надворешен базен и Spa & Wеllness центарот

  • Паркинг, WI-FI, туристичка такса

  •  

Цената не вклучува:

 

-Медицински третмани

 

-Превоз и патничко осигурување

 

 

Услови за сместување:

 

- Дете до 5,99 год  бесплатно (сместување со 2 возрасни)

- Деца од 6 до 11,99 години на редовно легло плаќаат -25% од цената на возрасно лице

- Деца од 6 до 11,99 години на прво дополително легло плаќаат 29 евра од ден

- Деца од 6 до 11,99 години на второ дополително легло плаќаат 19.5 евра од ден

-Трет возрасен на прво дополнително легло плаќа 39 евра од ден

-Трет возрасен на второ дополнително легло плаќа 30 евра од ден

-Еднокреветна соба – 80% од цената на типот на избраната соба

 

Условите важат за сите типови на соби и за сите периоди на престој

 

Плаќање исклучиво во денарска противвредност по курс 1€= 62 денари

 

 

Пакети - Напомена:

 

Сите пакети кои се наведени во продолжение не се валидни за периодот од 22. Декември 2017 до

06. Јануари 2018 година и за време на Националните Бугарски празници.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Пакет одмор:

 

При резервација на 5 + ноќевања, туристот користи 20 % попуст кој се однесува на редовните и на дополнителните легла. Пакетот е валиден за секој ден од седмицата до 17. Април 2018 година. Попустот се пресметува само на викенд деновите.

 

Пакет викенд:

При резервација на 2 ноќевања кои опфаќаат еден од деновите петок или сабота, туристот користи 10 % попуст кој се однесува на редовните и на дополнителните легла. Пакетот е валиден за секоја комбинација од два дена која опфаќа едно викенд ноќевање до 17. Април 2018 година. Попустот се пресметува само на викенд деновите.

 

Пакет долг викенд:

При резервација на 3 ноќевања кои опфаќаат петок и сабота, туристот користи 15 % попуст кој се однесува на редовните и на дополнителните легла. Пакетот е валиден за секоја комбинација од три ноќевања која опфаќаат две викенд ноќевања до 17. Април 2018 година. Попустот се пресметува само на викенд деновите.

 

 

Специјални пакети за периодот од 22. Декември до 06.јануари 2018

 

Минимален задолжителен престој од 3 ноќевања

 

- При резервирање на 4 ноќевања, следува 10 % попуст од целиот период на редовните и на дополнителните легла

 

- При резервирање на 5 ноќевања, следува 15 % попуст од целиот период на редовните и на дополнителните легла

 

- Пакетот е валиден за секоја комбинација од три дена која опфаќа две викенд ноќевања до 17. Април 2018 година

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)