ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Банско
Hot Springs Medical & Spa 4* - Banja
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

HOT SPRINGS4****+

Medical & Spa Hotel-Бања-Бугарија

 

Добредојдовте во новиот дом на минералната вода...HOT SPRINGS&SPA е нов четириѕвезден хотел што се наоѓа на 5 километри од Банско во селото Бања, надалеку познато по минералните термални извори. Удобен, топол и уникатен планински хотел, елегантно проектиран и опремен со природни материјали-дрво и камен кои внесуваат конфор и декоративен акцент во сите соби и апартмани кои имаат поглед кон три планини иликон прекрасната борова шума... HOT SPRINGS&SPA е Спа хотел на годината;има отворен и затворен базен со хидромасажни млазеви со чиста минерална вода со температура од  36° C проектирани со детски оддел,   а во Spa & Wеllness  центарот има парна бања,  солариум-Био сауна со   60 ° C  ,  фински сауни со 80 ° C и 90° C,  турски хамам, солена соба, иглу и ледена фонтана. Составен дел на Spa & Wеllness  центарот е посебен ресторан за брза храна, каде гостите можат да влезат директно од базенот, сосема релаксирано да ручаат и да се вратат и повторно уживаат во благодетите на топлата минерална вода.

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени со TV со рамен екран и сателитски канали, сопствено купатило со туш или када со минерална вода, бањарки, влечки, крпи за базен...Хотелот има голем лоби бар, а доколку сакате да одмарате без придружба на Вашите деца, за нив ќе се грижи и ќе ги забавува обучен тим во Мини парти клубот.

HOT SPRINGS & SPA има медицински персонал коj, користејќи ги лековитите својства на минералната вода може да Ви предложи програми за физиотерапија, рехабилитација, детокс програми, програми за слабеење и анти-стрес процедури.

 

 

 

 

Цената е по лице од ден и вклучува:

 

  - Ноќевањe со појадок и вечера на шведска маса

 

 -Сместување според избраниот тип на соба

 

-Користење на внатрешен, надворешен базен и Spa & Wеllness  центарот

 

- Паркинг, WI-FI, туристичка такса

 

 

Цената не вклучува:

 

-Медицински третмани

 

-Превоз и патничко осигурување

 

 

Услови  за сместување:

 

- Дете до 5,99 год  бесплатно (сместување со 2 возрасни)

 

- Деца од 6  до 11,99 години на редовно легло плаќаат -25% од цената на возрасно лице

 

 

- Деца од 6 до 11,99 години на прво дополително легло плаќаат 29 евра од ден

 

- Деца од 6 до 11,99 години на второ дополително легло плаќаат 19 евра од ден

 

 

-Трет возрасен на прво дополнително легло плаќа 38 евра од ден

 

-Трет возрасен на второ дополнително легло плаќа 29 евра од ден

 

-Еднокреветна соба – 80% од цената на типот на избраната соба

 

 

 Условите важат за сите типови на соби и за сите периоди на престој

 

Плаќање исклучиво  во денарска противвредност по курс 1€= 62 денари

 

 

Нова промоција: 3=4

 

  

Доколку резервирате 3 ноќевања, секоја четврта ноќ е бесплатна. Промоцијата важи за престој во периодот од 23.09.2019-19.12.2019 . Пакетите не можат да се комбинираат со другите попусти. 

 

Пакети - Напомена:

 

Сите пакети кои се наведени во продолжение не се валидни за време на Националните Бугарски празници.

 

Пакет одмор:

 

При резервација на 5 + ноќевања, туристот користи 15 % попуст од целиот период кој се однесува на редовните и на дополнителните легла.

 

При резервација на 3 или 4 ноќевања, туристот користи 10 % попуст од целиот период кој се однесува на редовните и на дополнителните легла.

 

 

 

Минимален задолжителен престој од 3 ноќевања

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)