ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
Белек
KAtegorija
Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa 5* - Belek
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

 

Положба:


Хотелот е лоциран во Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 45 км од центарот на Анталија. 

Сместување:


503 хотелски соби распоредени во три хотелски згради.


Стандардни соби (вклучувајќи 4 соби за хендикепирани лица 23м², една спална соба, едно купатило, макс 2+1 лица)


Стандардни соби со кревети на спрат (23 m² една спална соба со француски кревет + единечен кревет + кревет на спрат, купатило макс 3+2 лица)


фамилијарни соби (31м², две спални со врата помеѓу нив, едно купатило, макс.4 лица)


фамилијарни соби со кревети на спрат или душек (31м2, две спални соби една со француски кревет друга со единечни кревети или кревети на спрат макс. 4+2лица)


Сите соби имаат купатило со када, туш, фен, централна клима, телефон, тепих на под, сеф, мини бар (се дополнува секој ден со вода и сокови), сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, балкон или тераса.

 

Услуга:


Ultra All Inclusive - 24 часа храна и пијалаци. Освежувачки пешкири и традиционален Турски пијалок-шербет за добредојде, појадок, доцен појадок, ручек и вечера, диетална храна, храна за деца, ресторани со ужинка во текот на денот, сладолед (се сервира во Pool бар од 17.00-19.00 часот), попладне-колачи, чај и кафе, полноќна ужина, сите локални и стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, A’la Сarte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот (не е дозволен влез на деца под 7 год.). Увозни премиум алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, Италијански и Мексикански A’la Сarte ресторани, увозни алкохолни пијалоци од 01.00-10.00 часот дополнително се наплатуваат. Содржини:

 
Главен ресторан со шведска маса, A’la Сarte ресторани- Турски, Рибен, Мексикански и Италијански, бар покрај базен, Лоби бар, снек бар и ресторан. Продавници, фризер, доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, rent a car, телефон, факс,интернет кафе и игротека дополнително се наплатуваат. Плажа:


Хотелска приватна песочна плажа, со лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Приватните павилјони на плажа се со резервација и се наплаќаат. Спорт и забава:


Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, 5 тениски игралишта, пинг понг, одбојка, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа. Спа и Велнес центар, осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, куглана, билијард, сите спортови на вода, голф дополнително се наплатуваат. Забавна програма со професионален тим во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год. во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 

 

На следниот линк можете да пребарате и споредите цени за сите хотели од чартер програмата за Турција - Лето 2018:

 

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)