ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
8. Септември
KAtegorija
8. Септември во Благоевград
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

 

8.СЕПТЕМВРИ ВО БЛАГОЕВГРАД

 (08.09.2018-09.09.2018)

 

  

Прв ден: 08.09.2018 (сабота)

04.00 часот. Заминување на групата од Скопје и во 05.30 од Кавадарци (пред туристичките агенции) кон Благоевград. Се патува преку Струмица и Петрич. Пристигнување во Благоевград во претпладневните часови. Сместување во хотел „Monte Cristo“ 4* (www.hotelmontecristobg.com) во центарот на градот. Слободно време за одмор, индивидуални прошетки и користење на  содржините во хотелот. Хотелот располага со внатрешен базен со минерална вода со 33 степени како и сауна, парна бања, џакузи.  Ноќевање.

 

Втор ден: 09.09.2018 (недела)

Појадок. Слободно време за прошетка низ Благоевград  . Во пладневните часови напуштање на хотелот и заминување кон Рилскиот Манастир, еден од најголемите и најпознати православни манастири во. Манастирот се наоѓа на планината Рила, на надморска висина од 1147 метри и од 1983 година е под заштита на УНЕСКО. Слободно време за разгледување на манастирот, а потоа заминување на групата кон Македонија. Пристигнување во Кавадарци и во Скопје во вечерните часови.

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ.........49 евра (3.040 денари)

 

 (плаќање во денарска противвредност)

 

 

 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

- Превоз на наведената релација со автобус

- Едно ноќевање со појадок  во хотел „Monte Cristo“ 4**** во Благоевград

- Посета на Рилскиот Манастир

- Организација на аранжманот и водство на патувањето

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

 - Патничко осигурување

 

Услови за деца: До 3,99 години бесплатно сместување (во заеднички кревет со две возрасни лица и без седиште во автобус),  деца од 4-11,99 години плаќаат 70 % од аранжманот  ( користат сопствен кревет и седиште во автобус). Во случај на сопствен превоз цената се намалува за 10 евра

 

 

НАПОМЕНА: За реализација на патувањето потребни се минимум 40 патници

 

 

 

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)