ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
8. Март
KAtegorija
8. Март во Венеција
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

ОСМИ МАРТ ВО ВЕНЕЦИЈА

(Лидо ди Јесоло - Верона)

(08.03.2018 – 12.03.2018)

 

Прв ден:08.03.2018 (четврток)

13:00 часот заминување на групата од  Кавадарци и во 15:00 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Италија со туристички автобус преку граничниот премин Табановце, со попатни одмори.Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија  со попатни застанувања и одмори.

 

Втор ден: 09.03.2018 (петок)

Пристигнување во Италија  во претпладневните часови. Слободно време за одмор од патувањето и шопинг во центарот  Палма Нова.  Во попладневните часови заминување кон  Лидо ди Јесоло. Сместување во хотел 3***. Ноќевање.

 

Трет ден: 10.03.2018 (сабота)

Појадок. Заминување на групата  кон Верона (факултативно). Разгледување на градот со локален туристички водич: Плоштадите Ербе, Данте и Бра, Арената, Куќата на Јулија и други знаменитости. Слободно време за индивидуални прошетки . Враќање во Лидо ди Јесоло во попладневните часови.  Ноќевање.

 

Четврти ден: 11.03.2018 (недела)

Појадок. Одјавување од хотелот и заминување на групата кон пристаништето Пунто Сабионе, а потоа  со брод кон Венеција. Разгледување на градот со локален туристички водич: Плоштадот и црквата Свети Марко, Дуждевата Палата, Мостот на воздишките, Кулата, Прокуратите, мостот Риалто, Каналот Гранде итн. Слободно време за индивидуални прошетки низ преубавата Венеција, а потоа заминување на групата кон Македонија. Дневно и ноќно возење преку Словенија, Хрватска и Србија со попатни застанувања и одмори.  Пристигнување во Македонија на 12.03.2018 (понеделник) во претпладневните часови.

 

Промотивна цена за уплата до 31.01.2018........ 129 евра (7.990 денари)   

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ.........139 евра (8.620 денари)

(плаќање во денарска противвредност)

 

Напомена: Промотивната цена важи за резервација со 30 % аконтација до 31. јануари

и целосна доплата до 28. февруари

 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

- Превоз на наведената релација со туристички автобус

- Две ноќевања со појадок во хотел  3 *** во Лидо ди Јесоло

- Локален туристички водич во Венеција  и  Верона

- Организација на аранжманот и придружник на  патувањето

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

- Посета на Верона – 10 евра

- Превоз со автобус и брод од Лидо Ди Јесоло до Венеција– 20 евра

- Туристичка такса (се плаќа на рецепција во хотелот во Лидо ди Јесоло)

- Патничко осигурување

 

НАПОМЕНА: За реализација на патувањето потребни се минимум 45 патници

 

Информации, резервации и уплата:

ТА„Атлантик Турс“ Кавадарци

телефон/факс: 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885

ТА „Атлантик Турс“ Скопје

телефон/факс: 02/ 3109 825 ; 3109  826

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)