ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
8. Март
KAtegorija
8. Март во Лутраки
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

ОСМИ МАРТ ВО ГРЦИЈА

СОЛУН-ЛУТРАКИ-ВОДЕН

 

(10.03.201811.03.2018)

 

 

Прв ден: 10.03.2018 год. (сабота)

04.00 часот. Заминување на групата  од Скопје и во 06.00 часот од Кавадарци (пред туристичките агенции  „Атлантик Турс“)  кон Грција со туристички автобус преку граничниот премин Евзони. Пристигнување во Солун во претпладневните часови. Слободно време за индивидуални активности и шопинг во изобилството продавници во шопинг центарот „Kosmos“. Околу пладне  заминување на групата кон Лутраки. Пристигнување во Лутраки  во попладневните часови. Сместување во хотел  „Palladium“ 3*** (www.palladiumhotel.gr). Слободно време за индивидуални активности. Вечерта организирана вечера со музика во ресторан. Ноќевање.

 

Втор ден: 11.03.2018 год. (недела)

Појадок. Потоа организирано заминување на групата кон комплексот термални бањи „Лутра“. Слободно време за користење на отворените и затворени базени со топла термална вода и прекрасна можност под отворено небо да се релаксирате во минералната вода со температура од  37 степени . Можност за  шопинг на пазарот во бањата кој изобилува со домашно подготвени специјалитети од овој крај.  Потоа организирано заминување на групата кон Воден. По пристигнувањето, разгледување на водопадите и слободно време за индивидуални прошетки. Во попладневните часови заминување кон Македонија. Пристигнување во доцните вечерни часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ.......49 евра (3.030 денари)

Напомена: Последен рок за пријавување-31.јануари 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

 

- Превоз со туристички автобус на наведената релација

- Едно ноќевање со појадок во хотел „Palladium“ 3*   во Лутраки

- Сите излети вклучени во програмата

- Организација на патувањето и туристички придружник

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

 

Вечера со музика во живо во таверна-20 евра

Влезница за користење на базените  и бањите со топла термална вода

Патничко осигурување

 

 

Напомена: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници

 

Информации, резервации и уплата:

 

ТА„Атлантик Турс“ Кавадарци

телефон/факс: 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885

ТА „Атлантик Турс“ Скопје

телефон/факс: 02/ 3109 825 ; 3109  826

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)