ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
8. Март
KAtegorija
8. Март во Банско
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

ОСМИ МАРТ ВО БАНСКО

(САНДАНСКИ-РИЛСКИ МАНАСТИР)

 

(10.03.201811.03.2018)

 

СО ВКЛУЧЕНА ОСМОМАРТОВСКА ВЕЧЕРА!!!

 

Прв ден: 10.03.2018 год. (сабота)

04.30 часот. Заминување на групата од Скопје и во 06.30 од Кавадарци (пред туристичките агенции) кон Банско. Се патува преку Струмица и Петрич. Пристигнување во Сандански во претпладневните часови. Слободно време за индивидуални прошетки и шопинг. Заминување на групата кон  Банско. Сместување во хотел „Belvedere Holiday Club“ 4**** во едноспални и двоспални апартмани (www.belvedereholidayclub.bg) . Слободно време за одмор и користење на спа центарот: внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, џакузи. Вечерта организирана вечера со музика во ресторанот на хотелот. Ноќевање.

 

Втор ден: 11.03.2018 год. (недела)

Појадок. Напуштање на хотелот и заминување кон Рилскиот Манастир, еден од најголемите и најпознати православни манастири во Бугарија. Манастирот се наоѓа на планината Рила, на надморска висина од 1147 метри и од 1983 година е под заштита на УНЕСКО. Слободно време за разгледување на манастирот, а потоа заминување на групата кон  Македонија. Попатна посета на шопинг центарот Метро во Благоевград. Пристигнување во Кавадарци  и во Скопје во доцните вечерни часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ.......59 евра (3.650 денари)

 Напомена: Последен рок за пријавување-31.јануари

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

- Превоз на наведената релација

- Едно ноќевање со појадок во хотел „Belvedere Holiday Club“ 4**** во Банско

- Вечера со музика во живо во ресторанот на хотелот

- Посета на Рилскиот Манастир

- Организација на аранжманот и придружник на  патувањето

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

 - Патничко осигурување

 

Напомена: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници

 

Информации, резервации и уплата:

 

ТА„Атлантик Турс“ Кавадарци

телефон/факс: 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885

ТА „Атлантик Турс“ Скопје

телефон/факс: 02/ 3109 825 ; 3109  826

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)