ТА Атлантик Турс | Хотели и авионски билети - online резервации

Нова Година 2016/2017 во продажба...

Лето 2018 - Сопствен закуп (каталог) За нас Општи услови за патување
Јазик / Language: Македонски / English
FACEBOOK
23. Октомври
KAtegorija
23. Октомври во Нови Сад
Сподели со пријателите:
Испринтај: print

 

23. ОКТОМВРИ ВО НОВИ САД

НОВИ САД-СУБОТИЦА-ПАЛИЌ-СОМБОР

 (19.10.2018 – 23.10.2018)

 

Прв ден:19.10.2018 (петок)

Поаѓање на групата од Кавадарци во 21.30 часот и од Скопје во 23.00 часот (пред туристичките агенции) кон Војводина со попатни застанувања и одмори.

 

Втор ден: 20.10.2018 (сабота)

Пристигнување во Нови Сад во претпладневните часови. Организиран разглед со локален туристички водич на Нови Сад, градот кој е создаден на левиот брег на реката Дунав. Започнуваме со обиколка на најголемата средноевропска Петроварадинска Тврдина од каде се простира преубав поглед на  Нови  Сад. Потоа разгледот продолжува кон центарот на градот: Плоштадот на Слободата каде се наоѓаат Градското Собрание, Римокатоличката црква, зградата Железен човек, Змај-Јовината улица, Соборната црква, Дунавската улица, Дунавскиот парк... Сместување на групата во хотел Planeta Inn4**** (http://planetainn.com) кој се наоѓа на извонредна локација во непосредна близина на строгиот центар на градот. Слободно попладне за индивидуални активности. Ноќевање.

 

Трет ден: 21.10.2018 (недела)

Појадок. Заминување на групата на целодневен излет во Суботица и Паличко Езеро (факултативно) со локален туристички водич. По пристигнувањето во Суботица организиран разглед на градот: Градската куќа, Плава фонтана, Градската библиотека, Споменикот на царот Јован Ненади, Народниот театар, Синагогата, Гимназијата, Катедралата Тереза Аилска, Корзото со преубавите сецесијски објекти, Рајхловата Палата. Слободно време за индивидуални прошетки. Во попладневните часови заминување кон езерото Палиќ, некогашното монденско и бањско лекувалиште. Предвидена е прошетка покрај езерото и околината: Разглед на малата гостилница, големата тераса, големиот парк, Музичкиот павиљон, Спомен чешмата, Хотел Парк, Споменикот на Лајош Вермеш, плажата.... Враќање во Нови Сад. Ноќевање.

 

Четврти ден: 22.10.2018 (понеделник)

Појадок. Заминување со локален туристички водич на организиран разглед на Сомбор, градот на фијакерите, зеленилото и архитектурата (факултативно). Градот има дрвореди во должина од 121 километар и четири преубаво уредени паркови. Обиколката започнува од Градскиот Музеј, па покрај театарот и Плоштадот на фијакеристите ги разгледуваме старите Сомборски знаменитости: Плоштадот на Светото Тројство, Градското Собрание, Сончевиот саат (единствен на територијата на цела Војводина кој привлекува внимание со прикажаната симболика во вид на Архангел Гаврил и петел како предвесник на новото утро), Старата католичка црква, Црквата Свети Ѓорѓе, Кармелиќанската црква. Слободно време за кафе пауза и прошетки низ центарот. Потоа организирана посета на традиционален салаш „Наш салаш“ (www.nassalas.com) и ручек со тамбурашка музика во живо (факултативно). Во попладневните часови враќање во Нови Сад. Ноќевање.

 

Петти: 23.10.2018 (вторник)

Појадок. Заминување на групата кон Белград со посета на Ушќе, најголемиот шопинг центар во Србија (www.usceshoppingcenter.com/sr) . Слободно време за индивидуални активности и шопинг. Во попладневните часови заминување кон Македонија. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови.

 

  Промотивна цена за уплата до 20.09.2018........ 139 евра (8.620 денари) 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ.........149 евра (9.240 денари)

(плаќање во денарска противвредност)

 

 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

- Превоз со туристички автобус на наведената релација

- Три ноќевања со појадок во хотел Planeta Inn 4**** во Нови Сад

- Локален туристички водич во Нови Сад , Суботица, Палиќ и Сомбор

- Организација на патувањето и туристички придружник

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

- Посета на Суботица и Палиќ – 10 евра

- Посета на Сомбор и ручек  со музика (тамбураши) во салаш „Наш салаш“ во Сомбор - 25 евра

- Туристичка такса и хотелско осигурување – 1 евро од ден

- Доплата за еднокреветна соба – 40 евра

- Патничко осигурување

 

 

НАПОМЕНА: За реализација на патувањето потребни се минимум 40 патници

 

Резервирај
На вашата емаил адреса се испратени информации со понатамошни инструкции.

Доколку сакате да извршите резервација на овој аранжман пополнете ја следнава форма за да извршите online плаќање.
ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ УПЛАТА ВЕ МОЛИМЕ ЈАВЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА НА ТЕЛ 043/ 420 885 ; 412 885; 413 885 ; 071 661 589 И ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ИМА СЛОБОДНИ МЕСТА

Внесете ја сумата што сакате да ја уплатите во денари (само броеви)